Кандидатите за иден студентски лидер на УКИМ утре ќе се соочат на јавна дебата, избори во четврток

Кандидатите за претседател на универзитетското студентско собрание при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ќе се соочат на јавна дебата утре (12 ...
| | веќе видена | слични

Институтот за хемија ги доби вработувањата што беа побарани како ургентни на крајот од август минатата година, вели за Факултети.мк проф. д-р Марина Стефова, ...
| | веќе видена | слични

„Во минатото имавме една невладина организација, Студентски парламент – СПУК, кој што беше претставник на студентите но извадена надвор од Универзитетот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пленумец и поранешен претседател на Студентскиот парламент при Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство се во трка за иден студентски лидер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Студентите Борјан Ефтимов од Правниот факултет и Александар Ѓорѓиевски од ФИНКИ се во трка за иден студентски лидер на Универзитот „Св. Кирил и Методиј“. ...
| | веќе видена | слични

Во понеделникот на 10 февруари беше објавен новиот Конкурс за доделување стипендии за студии од прв, втор и трет циклус на првите сто рангирани универзитети ...
| | веќе видена | слични

Проф. д-р Никола Јанкуловски, ректор на УКИМ упати отворено писмо до д-р Петар Атанасов, редовен професор на ИСППИ. Во него наведува дека првата цел на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 356 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

На 27 март 2020 година, Соединетите Држави, како депозитар, го примија инструментот за пристапување на Република Северна Македонија во Северноатлантскиот ...
сите 196 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 218 | | | веќе видена

Ова на Скопје му покажува дека склучувањето на политички храбри договори со соседите на крајот се исплатува. Но, времето да се стигне до оваа точка исто така ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 242 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Т.Ц. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кандидатите за иден студентски лидер на УКИМ утре ќе се соочат на јавна дебата, избори во четврток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: