МАКЕДОНИЈА ПАТ: Укинатa е забранaтa за сообраќај на камиони на превоите Стража и Ѓавато


Утрово од 7 часоте укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража, како и на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
11 копии
6 копии
3 копии
2 копии
4 копии
17 копии

На патниот правец Прилеп – Кавадарци после планинскиот превој Плетвар од селото Беловодица до селото Тројаци во должина од четири километри сообраќајот се ...
| | веќе видена | слични

Екипите на ЈП Македонијапат, како што информираат, работат на расчистување на коловозот и нормализирање на сообраќајот. Сообраќајот за тешките товарни возила ...
| | веќе видена | слични

Втор ден продолжува хаосот на Плетвар и околните патишта откако снегот како и вообичаено ги изненади надлежните за расчистување на истиот. Имено до нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 200 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 456 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, во интервју за Гласoт на Америка. вели дека очекува најголемо зголемување на бројот на зарзени во Прилеп, Штип ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА ПАТ: Укинатa е забранaтa за сообраќај на камиони на превоите Стража и Ѓавато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: