Начевски и Николов: Червар е единствениот кој мисли дека Хрватска е оштетена, ако не досудевме чекори ни отидоа кариерите


Во интервју за „G-sport“, македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов меѓудругото ја објаснуваат ситуацијата од завршните моменти на финалето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската судиска двојка Начевски и Николов откако страстите се смирија ги искоментираа последните моменти од финалето меѓу Хрватска и Шпанија. Посебно се ...
| | веќе видена | слични

Искусниот македонски голман, Петар Ангелов ја заврши својата приказна во Ратинген и се врати во нашата држава каде ќе го чува голот на Тинекс Пролет. Тој во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски голман Петар Ангелов – Диви неодамна се врати во македонскиот ракомет и ќе го носи дресот на Тинекс Пролет. Ангелов сега имаше интервју ...
| | веќе видена | слични

Петар Ангелов е максимално мотивиран во пресрет на најновиот предизвик во кариерата, по потписот на договорот со Пролет за следните 18 месеци. Поранешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 907 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 453 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 519 | | | веќе видена

Според изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев таа партија не е веќе македонска. СДСМ со Заев се бори за албански гласови и станува дел од албанскиот ...
сите 74 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 335 | | | веќе видена

Од почеток на оваа здравствена криза се залагам за почитување на правилата и препораките на здравствените власти...Жалам што често препораките на Комисијата за ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче е задоволен што кај нас Владата веќе од поодамна препрачува да се носат маски, откако тоа вчера многу јасно го советуваше ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Начевски и Николов: Червар е единствениот кој мисли дека Хрватска е оштетена, ако не досудевме чекори ни отидоа кариерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: