Квалитетот на германското образование

Додека остатокот од светот дискутира за бројот на часови што децата треба да ги поминат на училиште, Финска ги елиминира задолжителните тестови и системите за ...
| | веќе видена | слични

Тоа што го учат нашите колеги во А1 е истото што го учат во најуспешните компании во светот, на што сме особено горди Дигитализација не е веќе само клучен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со 8 веќе закажани предавања и дополнителни триесет во најава, започна со работа првата бесплатна платформа за учење преку интернет во Македонија, Brainster ...
| | веќе видена | слични

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Квалитетот на германското образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: