(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Човек со страотни напади како последица на коронавирус


Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
| | веќе видена | слични

Од Универзитетот во Хонгконг објавиле зголемена фотографија од станицата која е заразена од новиот смртоносен вирус кој “владее“ со светот - коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Вие сте студентка на Њујорк Универзитетот во Шангај (New York University Shanghai ) веќе втора година, а епидемијата на коронавирусот ве затекна на зимски ...
| | веќе видена | слични

Иако Светската здравствена организација нагласи дека животните не го пренесуваат овој опасен вирус, сепак паниката преовладува во Кина. Како што пишува ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот го напаѓа светот и тој е битка за лекарите на непознато поле. Како вирусот го напаѓа телото? Кои се сите симптоми? Кој е најверојатно да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канадскиот премиер Џастин Трудо ги повика сонародниците да бидат единствени во кризата која настапи со појавата на новиот сој коронавирус чиешто жариште е Кина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетот во Хонг Конг објави зголемени слики на станици заразени со коронавирус, соопшти Си-Ен-Ен. Визуелниот приказ треба на научниците да им помогне при ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот кој досега однесе 170 животи, а речиси 8000 лица се заразени, привлекува огромно внимание во светската јавност. Иако вирусот започнал да се шири ...
| | веќе видена | слични

Појавата на новиот коронавирус предизвика страв и вознемиреност низ целиот свет. Пневмонијалниот вирус, кој потекнува од Вухан, Кина, зарази повеќе од 9.700 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 308 | | | веќе видена

Според расположливите податоци, околу 14.900 лица чекаат нови патни исправи, додека уште неколку илјади граѓани се во процедура на вадење нови лични ...
сите 190 | | | веќе видена

Во обид да го прикаже својот шеф Заев како борец против криминалот, Бојан Маричиќ, вечерва на Ал Сат во дуел со Стефан Андоновски, а во врска со случајот ...
сите 256 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 215 | | | веќе видена

Илјадници луѓе низ германија вчеравечер им оддадоа почит на жртвите во нападот во Ханау. Во повеќе од 50 градови во земјата имаше собири на граѓани, политичари ...
сите 84 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Човек со страотни напади како последица на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: