Живковиќ: Советничка на Груевски го води кабинетот на Мизрахи


ВМРО-ДПМНЕ продолжува со погубната стратегија на кочење и блокирање на законите што се од интерес на граѓаните. Потврда за тоа се поднесувањето на стотици и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничките кадри на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада за еден месец не понудија ништо конкретно во насока на евентуално подобрување на работата на институциите, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров на прес-конференција укажа на можностите што Договорот од Преспа ги нуди и ги отвора за младите луѓе. Државата, рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прес-конференција, Коста Петров, потпретседател на СДСМ: “Почитувани граѓанки и граѓани, почитувани младинки и младинци, На младите во нашата земја им е ...
| | веќе видена | слични

Вие младите сте најголемите поддржувачи на нашата европската интеграција. Вие многу добро знаете во кој правец треба да се движи нашата земја. Вие сакате ...
| | веќе видена | слични

Tехничките кадри на ВМРО-ДПМНЕ покажаа дека се кадри на Груевски кои работат против интересите на државата, велат од СДСМ, од каде обвинуваат дека тие за еден ...
| | веќе видена | слични

Последен доказ за тоа е барањето на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, во својот кабинет да го смести советникот на Ѓорге Иванов, Синиша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 523 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 145 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 279 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 242 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 101 | | | веќе видена

Високите кралски службеници ќе мора да носат цивилна облека за време на погребот на принцот Филип, што ќе ги намали можните тензии околу тоа кому ќе биде ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Живковиќ: Советничка на Груевски го води кабинетот на Мизрахи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: