Моторциклист итно пренесен во Градската болница

3 копии
3 копии
4 копии
2 копии

Нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца 17 - годишници од с.Моране и од с.Студеничани, скопско се случила вчера околу 13 часот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 192 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 33 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е убеден дека ќе го има народот на своја страна на претстојните избори на 12 април. Вели легитимно е политичките партии меѓусебно да ...
сите 149 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 132 | | | веќе видена

Инцидентот се случил вчера попладнето на улицата „Сава Ковачевиќ“ во Кисела Вода, каде што полицијата го лишила од слобода 47-годишниот В.С. од Скопје, лице со ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моторциклист итно пренесен во Градската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: