Заев: Создаваме програма којашто е мозаик на вредности и ќе вгради дигитална и инвентивна економија

На средбата иницирана од Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија во процес на изработка на предизборната економска програма, Сојузот на стопански комори на ...
| | веќе видена | слични

Во наредните шест месеци Стопанска комора на Македонија ќе го води претседателството на Платформата за јавно-приватен дијалог. Билјана Пеева-Ѓуриќ ќе биде нов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Создаваме програма којашто е мозаик на вредности, како што е впрочем и нашето општеството. Програма којашто ќе вгради дигитална и инвентивна економија, како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски утре во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 260 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Лидерот во англиското првенство, екипата на Ливерпул, вечерва на свој терен треба да направи уште еден исчекор кон тиутлата во првенството. Цели 30 години ...
сите 123 | | | веќе видена

Тајсон Фјури извојува фантастична победа над Дионтеј Вајлдер во седум рунди н аборбата во саботата во Лас Вегас и го освои шампионскиот појас во ВБЦ-верзијата. ...
сите 61 | | | веќе видена

Ново толкување на нешто што сите го имаме... Речиси секој од нас има понекоја бемка. Многумина веруваат дека нивниот распоред на телото има посебно значење. ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Создаваме програма којашто е мозаик на вредности и ќе вгради дигитална и инвентивна економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: