ЕП ракомет: Норвешка на чекор до полуфиналето


3 копии

Стокхолм, 27. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако со 22:20 во драматичен меч ја победија Хрватска, ...
| | веќе видена | слични

Во синоќешното финале на Европското првенство во ракомет Шпанија ја совлада Хрватска со 22-20. Хрватите во првото полувреме беа почесто во водство. Имаа и три ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ватерполо репрезентацијата на Унгарија ја освои европската круна откако во големото финале против Шпанија славеше дури по изведување пенали. на домашен терен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ватерполо репрезентацијата на Србија го освои петтото место на Европското првенство во Будимпешта. Популарните „делфини“ попладнево го совладаа актуелниот ...
| | веќе видена | слични

Шпанија го одбрани европскиот трон во машкиот ракомет, откако во денешното финале со Хрватска, Црвената фурија победи со 22-20. При 21-20, екс играчот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 206 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 622 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП ракомет: Норвешка на чекор до полуфиналето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: