Ракетен напад врз ирачката база Таџи


Соединетите Американски Држави го поддржувале ирачкиот диктатор Садам Хусеин додека го напаѓал Иран со хемиско оружје во 1988 година, покажуваат документите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Три ракети од типот „Качуша“ паднаа во Зелената зона во близина на американската амбасада во ирачкиот главен град Багдад. Британската новинска агенција ...
| | веќе видена | слични

Најмалку две ракети експлодираа во близина на силно утврдената Зелена зона во Багдад, каде се лоцирани американската амбасада и други странски дипломатски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Списанието „Њузвик“ цитираше неименуван извор во неделата дека САД добиле разузнавачки информации за можен напад врз американските трупи стационирани во ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 16 години, и гледате дека Американците не се ни јасни што да прават, одговорил новоизбраниот хрватски претседател, Зоран Милановиќ, пред лицето на сè ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: