Српски медиуми за двојната номинација на „Медена земја“


2 копии

Да снимиме филм за Боки 13 и Ката како после прославите на 1ТВ каде присуствуваше цела Влада ги апсеа за рекет, вели екс министерката за култура Ганка ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова реагира на коментарите на социјалните мрежи околу македонскиот документарец „Медена земја“. „Атиџе и „Медена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филмот на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов,„Медена земја“, во понеделникот доби две номинации за „Оскар“ – за најдобар странски филм и за најдобар ...
| | веќе видена | слични

Ракометната еуфорија во земјава, иако интензивна, траеше многу кратко – само три натпревари. Распонот на емоциите се движеше од „Македонија шампион“ до целосна ...
| | веќе видена | слични

Деновиве цела Македонија е горда на огромниот успех кој го постигнавме со документарниот филм „Медена земја“ кој доби две номинации на овогодинешните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 369 | | | веќе видена

Работите за обезбедување двотретинско мнозинство за носење на законот за јавно обвинителство добро се движат. Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е ...
сите 250 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 29 | | | веќе видена

Во Босна и Херцеговина секоја година прерано умираат околу 3 300 луѓе како последица на изложеноста на воздух загаден со честички PM 2.5 , додека речиси една ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српски медиуми за двојната номинација на „Медена земја“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: