Android Auto надмина 100 милиони преземања

2 копии

Со оглед на тоа дека веќе е јасно дека Huawei не може да ги користи сервисите и апликациите од Google, од компанијата почнаа да ги спремаат своите алтернативи, ...
| | веќе видена | слични

Со забраната за користење на Google Maps, Huawei најде нов сервис за навигација и мапирање... Со забраната со која се стекна Huawei минатата година, можеби ...
| | веќе видена | слични

Instagram ја претстави IGTV пред нешто повеќе од година и пол, како посебна апликација наменета за видео содржина. Главната карактеристика која веднаш ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 722 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 200 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 143 | | | веќе видена

Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
сите 616 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Android Auto надмина 100 милиони преземања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: