Нови детали од кризниот состанок: Еве зошто Меган и Хари се повлекуваат од кралскиот живот


Кралицата Елизабета вчера одржала состанок со внукот Хари и принцовите Чарлс и Вилијам, а нејзината снаа Меган се вклучила преку видео-повик од Канада. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако одлучија да ја напуштат Велика Британија и кралските должности, тие двајца се главна тема во медиумите. Британскиот принц Хари ѝ се придружил на ...
| | веќе видена | слични

Меган Мaркл била вон себе од среќа кога се омажила за принцот Хари и немала поим со што се ќе се соочи како постојан член на кралското семејство, навел бившиот ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на принцот Хари и Меган Маркл да се повлечат од британското кралско семејство предизвика жестоки реакции во јавноста, а помеѓу најгласните критичари ...
| | веќе видена | слични

 Како што пренесуваат британските медиуми, Меган Маркл отворено се доверила на пријателите дека таа и Хари буквално „процветале“ откако ја донесоа одлуката да ...
| | веќе видена | слични

Ејч-Би-О објави дека ќе снима анимирана комична ТВ-серија за британското кралско семејство. Серијата насловена „Принцот“, зад која стои сценаристот и извршен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако одлучија да ја напуштат Британија и кралските должности, Меган Маркл и принцот Хари станаа главна тема во светските медиуми.Британскиот принц Хари им се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 341 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 264 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

Фатиме Фетаи вели дека немало ништо во бомбите за случајот „Монструм“ барајќи казна за веќе обвинетите, велат од ВМРО ДПМНЕ. Заев велеше дека невини луѓе се во ...
сите 93 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 228 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови детали од кризниот состанок: Еве зошто Меган и Хари се повлекуваат од кралскиот живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: