Столтенберг: НАТО поприсутно на Блискиот исток со согласност на државите од регионот

Барањето на американскиот претседател Доналд Трамп за зголемено присуство на НАТО на Блискиот Исток не е изненадувачко, изјави денеска генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични

Франција ќе го испрати својот носач на авиони „Шарл Де Гол“ и пратечка борбена група на Блискиот исток во периодот од јануари до април. Носачот на авиони со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашањето за засилуваее на улогата на НАТО на Блискиот Исток, по повикот од САД, „се разгледува на политичко, а не на практично воено ниво“, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД денеска соопштија дека нема да го разгледуваат прашањето за повлекување на своите војници од Ирак откако ирачкиот премиер пред два дена го замоли Вашингтон ...
| | веќе видена | слични

На дневниот ред ќе биде моментната ситуација во Либија, а на шефовите на дипломатиите ќе им се обрати специјалниот пратеник и шеф на мисијата на ОН во Либија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Брисел попладнево ќе се одржи вонреден состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ, посветен на актуелната ситуација на Блискиот Исток. На дневниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг телефонски разговараа за „опасниот“ напад врз воздухопловните бази ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 219 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 190 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: НАТО поприсутно на Блискиот исток со согласност на државите од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: