Столтенберг: НАТО поприсутно на Блискиот исток со согласност на државите од регионот

Барањето на американскиот претседател Доналд Трамп за зголемено присуство на НАТО на Блискиот исток не е изненадувачко, изјави денеска генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција ќе го испрати својот носач на авиони „Шарл Де Гол“ и пратечка борбена група на Блискиот исток во периодот од јануари до април. Носачот на авиони со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашањето за засилуваее на улогата на НАТО на Блискиот Исток, по повикот од САД, „се разгледува на политичко, а не на практично воено ниво“, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД денеска соопштија дека нема да го разгледуваат прашањето за повлекување на своите војници од Ирак откако ирачкиот премиер пред два дена го замоли Вашингтон ...
| | веќе видена | слични

На дневниот ред ќе биде моментната ситуација во Либија, а на шефовите на дипломатиите ќе им се обрати специјалниот пратеник и шеф на мисијата на ОН во Либија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Брисел попладнево ќе се одржи вонреден состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ, посветен на актуелната ситуација на Блискиот Исток. На дневниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ...
сите 198 | | | веќе видена

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 345 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 152 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: НАТО поприсутно на Блискиот исток со согласност на државите од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: