Милановиќ ќе ја предложи Колинда за амбасадор

3 копии
8 копии

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ пред новинарите изјави дека корупцијата во хрватското општество веќе почнува во училиштата, каде децата ...
| | веќе видена | слични

Именувањето на нови амбасадори е прв тест на кохабитацијата меѓу хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и новоизбраниот претседател Зоран Милановиќ. Опозициската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Актуелната хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ изјави дека откако Зоран Милановиќ и официјално ќе ја преземе функцијата претседател, таа ќе ...
| | веќе видена | слични

Колинда Грабар Китаровиќ за неколку дена треба да ја напушти претседателската функција откако загуби на изборите. Таа од вилата на Пантовчак ќе ја земе и Кики, ...
| | веќе видена | слични

Три дена по претседателските избори денеска во Загреб се сретнаа претседателката во заминување и нејзиниот наследник, Колинда Грабар-Китаровиќ и Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изборот на Зоран Милановиќ за претседател на Хрватска, едно од прашањата кои се поставува е дали со вселувањето во претседателската палата на Пантовчак ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 231 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 200 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милановиќ ќе ја предложи Колинда за амбасадор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: