Муцунски: Имаме Влада за која важи принципот „Ќе ги почитуваме законите, но нема да ги применуваме“!


За најактуелните теми како предвремените избори, судството, законот за јазици и надворешната политика, во интервју за КУРИР правиме анализа со Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Oсновна причина зошто нема почеток на преговори е високото ниво на корупција, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во интервју за „360 ...
| | веќе видена | слични

Професорот и поранешен министер за финансии, Никола Поповски не е оптимист дека државава на пролет ќе добие зелено светло за почеток на преговорите со ЕУ. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Република Македонија да ги почне преговорите за членство во Европската Унија до одржување на предвремените парламентарни избори побара Мешовиот парламентарен ...
| | веќе видена | слични

Се бара од земјите членки на Унијата да се заложат и да донесат одлука за старт на преговорите најдоцна до состанокот на Советот на Унијата во март 2020 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставниците на двете делегации – учесници на Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-Република Северна Македонија, се задоволни од сработеното и од донесените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На самитот во Загреб имаме амбиција и јасна цел – да се почнат преговори со Македонија и со Албанија пред мај. Ова го нагласи денеска хрватскиот премиер Андреј ...
| | веќе видена | слични

Во периодот пред нас, Северна Македонија ќе испорача уште повеќе аргументи до Европската Комисија и до сите земји членки на ЕУ, одложената позитивна одлука за ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави денеска дека од Самитот ЕУ-Западен Балкан во Загреб следниот мај желба е испраќањето две важни пораки – да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 392 | | | веќе видена

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, ...
сите 461 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против две лица за кривично дело – Учество во толпа која ќе изврши кривично дело согласно член 385 став 2 ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Имаме Влада за која важи принципот „Ќе ги почитуваме законите, но нема да ги применуваме“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: