Божиновски за „Рекет“: Испуштена е контролата и процесот е надвор од судот


Новинарот Зоран Божиновски во интервју за Тв 24 вечерва за случајот „Рекет“ рече дека на обвинителна клупа требало да седнат многу луѓе. Тоа што Зоран ...
| | веќе видена | слични

Зоран Милевски Кичевскиот уште на првото рочиште се откажа од своето право на одбрана и на прашањето на судијата дали се чувствува како виновен одговори ...
| | веќе видена | слични

Советничката на Стево Пендаровски, Мирјана Лазарова-Трајковска, во интервју за Нова ТВ говори зошто не е поканета од Владата да размени мислења во однос на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во интервју за Нова ТВ зборува за реформите во правосудството, но одговара и на критиките дека народот е разочаран што правда во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју за НОВА премиерот Зоран Заев зборува за најновиотѕ развој на настаните околу аферата “Рекет” и за улогата и влијанието на неговиот брат Вице Заев. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во интервју за Нова ТВ зборува за состојбите во правосудниот систем и проблемите кои правдата ја прават се уште недостижна за граѓаните. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Она што е неопходно, не заради Брисел, е носење на нов закон за јавно обвинителство, но ќе подвлечам, квалитетен и издржан закон, а не решенија кои ќе бидат ...
сите 420 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Игор Карачиќ дефинитивно немаше свој ден во полуфиналето против Норвешка и самиот го призна тоа по крајот на неверојатниот меч во Стокхолм, но сепак ...
сите 33 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
сите 97 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божиновски за „Рекет“: Испуштена е контролата и процесот е надвор од судот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: