Честитка од претседателот Пендаровски по повод празникот Свети Климент Охридски

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, по повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски упати честитка до поглаварот на ...
| | веќе видена | слични

МПЦО Свети Климент Охридски – Берлин вечено го прослави својот патронен празник и со Македонска вечер со благослов на Неговото Високопреосвештенство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението на граѓани Одбор за традиционална прослава на Бадник во Скопје, денеска на прес конференција ги соопшти новиот кум и здравичар за 2020 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Д-р. Ненад Лазаров во објава на Фејсбук остро реагира на организирањето на онлајн дискусијата за употреба на лекот Ивермектин. -Од 1600 и кусур матични ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитка од претседателот Пендаровски по повод празникот Свети Климент Охридски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: