Можете да заработувате милиони и пак да бидете сиромашни – Животни лекции што треба да ги научите што порано

 Во животот постојано учиме. Низ годините ќе доживеете и успеси и неуспеси, а од секое искуство ќе научите и некоја лекција. Но, постојат некои лекции кои би ...
| | веќе видена | слични

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
| | веќе видена | слични

Зен-будизмот не ја бара смислата на животот - наместо тоа, ни помага да ги совладаме животните тешкотии. Нè учи да бидеме трпеливи, да обрнуваме внимание на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици, што се празнува уште од вториот век. Поврзан е со крштавањето на Исус Христос во ...
сите 285 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Во очекување на официјалното објавување на нацрт предлогот за новата преговарачка методологија, некои европски државници веќе испратија оптимистички тонови за ...
сите 102 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 83 | | | веќе видена

Во таа насока се и измените во Законот за извршување усовоени од Собранието со кои покрај што се намалува делот за извршување, целосно се иззема извршувањето ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можете да заработувате милиони и пак да бидете сиромашни – Животни лекции што треба да ги научите што порано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: