Турскиот министер Мевљут Чавушоглу во Истанбул прими делегација на ВМРО-ДПМНЕ


Министерот за надворешни на Турција, Мевљут Чавушоглу, денеска во Истанбул беше домаќин на делегација од ВМРО-ДПМНЕ претставувана од потпретседателите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски денес во Париз, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на ИК д-р. Игор Николов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров оствари проштална средба со турската амбасадорка, Тулин Еркал Кара. Димитров изрази благодарност за заложбите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес во Париз, Република Франција заедно со потпретседателот Александар Николоски, и д-р Игор Николов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари средба со со министерот за сојузни, европски и меѓународни работи на Северна Рајна – ...
| | веќе видена | слични

На првата средба се сретнаа со Директорот за Европа во Француското Министерство за Европа и Надворешни работи Фредерик Мондолини и раководителот на одделот ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што информираат од Кабинетот на Анѓушев, вицепремиерот посочил дека Сојузна Република Германија е една од земјите кои даваат најголема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во Париз, Република Франција, остварив посета на Француската стопанска комора, Медеф Интернационал, каде членуваат едни од најголемите француски бизнис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 204 | | | веќе видена

Здравствените власти бараат одложување на сите јавни собири и манифестации во следниот период како превенција од корона вирусот. За нивното барање, на вонредна ...
сите 462 | | | веќе видена

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања кои ...
сите 138 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турскиот министер Мевљут Чавушоглу во Истанбул прими делегација на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: