Андоновска: Дали скандалот во кој се уништени половина тон инсулин со валиден рок на траење треба да обезбеди нов милионски тендер за власта?


Дали на повидок е нов скандал со уништување на корисен инсулин во земјава? Имено инсулинскиот скандал во кој се вклучени министерството за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
| | веќе видена | слични

 Постојат издржани и аргументирани сомненија дека Филипче и останатите инволвирани во скандалот нанеле милионски штети на буџетот со уништувањето на инсулинот. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
| | веќе видена | слични

Зошто ако министерството за здравство оценило дека има сомнителен инсулин, нема постапка врз тој кој довел до таа состојба, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ откако ...
| | веќе видена | слични

Извори кои ја познаваат проблематиката велат дека стоковите резерви постојано се обновуваат и нелогично е тие да биле стари, од 2016 година како што тврдат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Аферата со валидниот инсулин повлекува кривична одговорност за министерот за здравство и владата на Зоран Заев. Оттука го повикуваме министерот Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични

Оттука го повикуваме министерот Венко Филипче јавно да одговори на конкретни три прашања: -Прво, кога точно е увезен инсулинот кој е уништен а чиј што краен ...
| | веќе видена | слични

Филипче фатен во лага, владината „Малмед“ тврди дека уништениот инсулин е без недостатоци, потребна е кривична одговорност Аферата со уништување на инсулин ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството по четиридневни политички препукувања ќе проверува која е вистината за уништениот инсулин. Доколку утврдат елементи на кривично дело ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот крст се фрлаше во Стара река во Бугарија, при што имаше општа тепачка. Веднаш откако свештеникот го фрли крстот скокнаа неколку момчиња во замрзнатата ...
сите 293 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 341 | | | веќе видена

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 259 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 253 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновска: Дали скандалот во кој се уништени половина тон инсулин со валиден рок на траење треба да обезбеди нов милионски тендер за власта?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: