Стоилковски: ЈО да отвори истрага против Филипче за уништувањето на инсулин со валиден рок


Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ и Зоран Заев од 14 до 16 декември потроши неверојатни 185 илјади евра за реклами по медиумите. Заклучно со овие 3 дена, за само една недела СДСМ и Зоран ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Неодамна беше извршено уништување на над 1 тон и 200 килограми инсулин чијашто пазарна вредност може да достигне и до 1.5 милиони евра, а според опозицијата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој човек или службеник во независно судство би одговарал за ваков криминал, само Зоран Заев не одговара, па згора на се и се мајтапи со правосудството. Не е ...
| | веќе видена | слични

Студентите во студентскиот дом Кузман вчера, во ек на колоквиумска сесија беа оставени без греење во читалната на домот. Студентите немаат услови за учење. ...
| | веќе видена | слични

Студентите немаат услови за учење. Читањето во читална е како да се на улица на температури околу нулата. Ова се жалните услови во кои учат студентите во ...
| | веќе видена | слични

Договорот за бесплатна хеликоптерска итна медицинска услуга со фирмата „САРХЕМС“ е потпишан под најавените услови, информираат од владината прес- служба. Кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За нови два дена СДСМ потроши нови 144.000 евра за реклами по медиуми и ширење на спотови кои содржат лажни фалења. Лагите на СДСМ спакувани во рекламите по ...
| | веќе видена | слични

Лагите на СДСМ спакувани во рекламите по медиуми за два дена чинат 144 илјади евра. Од каде овие пари? На ден 12 и 13 декември, според сумата на единствениот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 283 | | | веќе видена

Доколку не се промени методологијата и темпото на тој процес, ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во Унијата пред 2030 година, според најновата ...
сите 265 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 205 | | | веќе видена

Здравствената состојба на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 е далеку од добра и тој по секоја цена се носи на судење. Ова е изживување. За шест месеци е ...
сите 124 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 97 | | | веќе видена

Ваквото однесување е најблаго речено скандалозно, ако се земат во предвид цифрите кои укажуваат дека само од 2014 до 2018 година биле увезени 210 000 тони ...
сите 194 | | | веќе видена

Несериозно е што СДСМ пред избори брза во Собранието да го изгласа предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: ЈО да отвори истрага против Филипче за уништувањето на инсулин со валиден рок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: