Победи за Талески и Кузмановски, четири одбрани на Томовски

Екипата на МЗТ Скопје уште една покажа дека има проблеми со натпреварите кои ги игра на гостински терен во АБА2 лигата, па така вечерва загуби на гостувањето ...
| | веќе видена | слични

Анадолу Ефес го совлада Фенербахче во турското евролигашко дерби (73:81), па Ларкин, Мициќ и останатите барем привремено стигнаа до првото место на табелата во ...
| | веќе видена | слични

Првото полувреме помина во израмнета игра (31:32) на двете екипи кои имаа свои моменти, шпанскиот тим во првата четвртина, додека „црвено-белите“ во втората. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 489 | | | веќе видена

Во завршницата од Мундијалот станува јасно дека рекордот на Кирил Лазаров со 92 гола на Мундијалот во 2009 година нема да биде загрозен. Најдобар стрелец на ...
сите 382 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица сомнителни и ...
сите 662 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 300 | | | веќе видена

Наставниците на стручните уметнички предмети од Државно средно училиште за ликовна уметност и дизајн „Лазар Личеноски“ со писмо до министерката за образование ...
сите 320 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победи за Талески и Кузмановски, четири одбрани на Томовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: