Aх, каква салата!


Што сѐ имаме тука? Марула, рукола, виолетова зелка, карамелизирани оревчиња, суво грозје, калинка, маслиново масло и биено сирење…По желба можете да додадете и ...
| | веќе видена | слични

Состојки: 1 Кисела зелка 1 чаша ориз 1 праз 1 морков 1 кромид Половина шолјичка масло Половина лажиче ким 1 ловоров лист (искршен на парчиња) Половина лажиче ...
| | веќе видена | слични

Ви треба пола од оние долгите крушколики тикви (другата половина ќе си ја испечете за десерт). 1 кромид 1 чешне лук сол, црн пипер во зрна ловоров лист масло ...
| | веќе видена | слични

Често запоставенитe, но особено хранливите делови на зеленчукот како што се корен, дршка и кора нудат многу витамини и минерали и затоа не треба да се фрлаат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1.Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2.Генералниот секретар ...
сите 234 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
сите 153 | | | веќе видена

Наќе ЧУЛЕВ Во однос на денешното интервју за една од новинските агенции, би сакал само да ја потсетам колешката Петровска дека хаосот во кој во моментов се ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aх, каква салата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: