Направете домашен начос


Вкус кој нема да го заборавите! 8-10 шницли од свинско каре 2 главици кромид сол брашно оригано бибер малку сончогледово масло малку маслиново масло бело вино ...
| | веќе видена | слични

Ако сте љубител на Рафаело кугли, тогаш овој рецепт ќе ве освои: Потребни состојки: 100гр. кокос; 300гр. бело чоколадо; 150мл. слатка павлака; кокос трошки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

Адвокатот на Тони Трајковски, Јовица Страшевски, денеска поднел кривична пријава до претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, пишува Република.Кривичната ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, денеска се сретна со амбасадорот на Франција во ...
сите 440 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 209 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ утре на средба ќе ги прецизираат деталите за идните преговори и текот на дијалогот во врска со Законот за ЈО. Претставник од СДСМ е Бојан ...
сите 165 | | | веќе видена

На Фејсбук и Инстаграм страната на згаснатата 1ТВ денеска излезе објава во која се вели дека „Вистината е како шило“. „Доволно долго време паузиравме со ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Направете домашен начос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: