Како повеќе македонските компании да станат добавувачи на странските инвеститори?

Во едногодишен процес беа имплементирани шест реални индустриски проекти кои што се темелат на претходно спроведените обуки. Целиот проект беше насочен кон ...
| | веќе видена | слични

Како дел од успешно имплементираните активности на Проектот на ЕУ: „Зголемување на конкурентноста на домашните мали и средни претпријатија со цел подобрување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонските компании да понудат квалитетни и стандардизирани производи, да се намали административниот товар и да продолжат реформите во образованието во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стопанската комора на Македонија, во соработка со Машинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ и Техничкиот универзитет во Виена, организира ...
| | веќе видена | слични

Македонските компании се скапи, а имаат послаб квалитет, немаат серитфикати и се бавни при испорака на производите. Затоа е слаба соработката со странските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 776 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 309 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како повеќе македонските компании да станат добавувачи на странските инвеститори?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: