Пoголема конкурентност за подобра соработка со странските инвеститори


Како дел од успешно имплементираните активности на Проектот на ЕУ: „Зголемување на конкурентноста на домашните мали и средни претпријатија со цел подобрување ...
| | веќе видена | слични

Социјалното претприемништво во европските држави не е ништо ново. Во Европа постојат 2 милиони социјални претпријатија кои претставуваат 10% од сите бизниси во ...
| | веќе видена | слични

Основните и средните училишта покажуваат голем интерес да бидат дел од повикот „Предизвик за млади истражувачи" велат од Фондот за иновации и технолошки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еколошки филтер со зеолит за прочистување на водата, воздухот и почвата, систем за детекција на гасови во воздух во работни простории, пречистителна станица за ...
| | веќе видена | слични

Дел од земјоделците во Пелагонија преку лето се соочуваат со недостиг на вода за посевите. Ученици од основното училиште „Манчук Матак“ од Кривогаштани ...
| | веќе видена | слични

Зголемување на свесноста за значењето на науката, технологијата и иновациите е целта која сака да ја постигне платформата „Инотек клуб“ (InnoTech Club), која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во услови кога се соочуваме со одлив на млади и кадар од земјава, а уделот на индустријата во БДП се намалува, го поставуваме прашањето како да создадеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 430 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 54 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита“ кој на македонската јавност и стана познат по објавувањето на аудио и видео снимки за случајот “Рекет“, денеска тврди дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 116 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пoголема конкурентност за подобра соработка со странските инвеститори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: