Помпео: САД го депонираа ратификуваниот протокол за членство на Македонија во НАТО


„Со задоволство ви соопштувам дека САД го депонираа ратификуваниот протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО. Еден чекор поблиску до прифаќање ...
| | веќе видена | слични

Македонија на лидерскиот самит на НАТО во Лондон беше пречекана и дочекана како рамноправна членка на најмоќниот сојуз. Самитот заврши, а наското ќе заврши и ...
| | веќе видена | слични

По глобалниот собир, кој мина во сенка на меѓусебните препирки на светските лидери, Заев изјави дека добил уверување дека Македонија кон почетокот на следната ...
| | веќе видена | слични

На глобалниот собир, кој минува во сенка на меѓусебните препирки на светските лидери, Македонија прв пат присуствува безмалку рамноправно меѓу НАТО -членките. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Вчера на Правниот факултет при Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола се одржа дебата на тема „Членството во НАТО како гаранција за сигурна иднина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помпео: САД го депонираа ратификуваниот протокол за членство на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: