„Еврофонд“: Мигрантите се десетпати подискримирани од домашните работници


Во најновиот извештај за политики на „Еурофонд“ се наведува дека мигрантите од првата генерација во земјите-членки на Европска Унија имаат десетпати поголема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комесарката на Советот на Европа за човекови права Дуња Мијатовиќ денеска го критикуваше однесувањето на хрватската полиција кон илегалните мигранти кои ...
| | веќе видена | слични

Организаторите на меѓународно студентско спортско натпреварување повикаа двајца нигерски пингпонгари да бидат вратени во нивната земја откако хрватската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватската полиција депортираше двајца студенти од Нигерија во Босна и Херцеговина, третирајќи ги како нелегални мигранти, и покрај тоа што пристигнале во ...
| | веќе видена | слични

Хрватската полиција привела двајца студенти од Нигерија, кои во градот Пула учествувале на Светското меѓууниверзитетско спортско првенство, пренесува сараевски ...
| | веќе видена | слични

Од утрово во кампот Вучјак кај Бихаќ владее драматична ситуација поради нехуманите услови во кои престојуваат, додека снегот на мигрантскиот живот го направил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 601 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Еврофонд“: Мигрантите се десетпати подискримирани од домашните работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: