Козаров ги повика граѓаните, долгот по основ на тужби да го плаќаат на рати


ЈП „Водовод“ Битола на граѓаните кои имаат долг по основ на тужби за неплатена вода и услуга, дека имаат можност до 31.12. 2019 година да направат спогодба, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Златниот рудник на Заеви, општина Струмица, продолжува со матните тендери. Јавното комунално претпријатие во Струмица има 420 вработени, но сепак склучува ...
| | веќе видена | слични

Советниците на ВМРО ДПМНЕ и нивните коалициони партнери при Советот на општина Струмица го изразија своето незадоволство што ЈП Комуналец склучи договор за ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие Комуналец склучи договор за подигање смет од градот и населените места во Општина Струмица со струмичката фирма „Дасмак“ за околу 1,2 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од милион евра, поточно 1,173,562 евра, ќе потроши Струмица за чистење на градот. Според Бирото за јавни набавки , ЈПКД Комуналец - Струмица ќе му плати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 265 | | | веќе видена

Собранието денeска во рамки на продолжението на 29. седница со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе Законот за попис на населението, ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 276 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Козаров ги повика граѓаните, долгот по основ на тужби да го плаќаат на рати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: