ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ шири лажни вести – СДСМ:Мицкоски едно зборува дома, друго пред странските политичари


Опозицијата ја обвини власта дека шири лажни вести, поради страв од пораз на изборите. Од ВМРО-ДПМНЕ велат и дека СДСМ манипилирала со изнесените ставови на ...
| | веќе видена | слични

За жал не добивме јасен одговор од опозицискиот лидер Мицкоски дека ќе го почитува Договорот за добрососедство. Потпретседателот на партијата на Бојко Борисов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев смета дека е нечесно и несериозно од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за Договорото за добрососедство со Бугарија да дава едни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доколку ВМРО-ДПМНЕ победи на следните парламентарни избори во Македонија ќе бараме гаранции дека партија ќе го следи курсот на добрососедството со Бугарија и ...
| | веќе видена | слични

„За жал не добивме јасен одговор и во последниве два дена видовме исклучително непријатни изјави од страна на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, од членови на ...
| | веќе видена | слични

Сите јасно слушнавме што мисли Мицкоски за договорот за добрососедство со Бугарија. Ова денеска го изјави премиерот Зоран Заев за време на заедничката прес ...
| | веќе видена | слични

„Тажно е да се гледа како Христијан Мицкоски се плетка во сопствените лаги, секојдневно обидувајќи се да го испере срамот од дебаклот што го доживеа на Самитот ...
| | веќе видена | слични

По обвинувањата на СДСМ дека Мицкоски едно зборува во странство, а друго дома, бугарскиот европратеник  Андреј Ковачев  во интервју за бугарското радио Фокус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата што ја имавме заедно со премиерот Бојко Борисов со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, сакавме да дознаеме дали неговата партија, ако стане ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев упати остро предупредување до ВМРО-ДПМНЕ за „исклучително непријатните изјави на членови на раководството против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДЕЛ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЗАЕВ Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека ...
сите 238 | | | веќе видена

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 150 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ шири лажни вести – СДСМ:Мицкоски едно зборува дома, друго пред странските политичари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: