Глобалната економија се соочува со поголем проблем од евентуална рецесија

Светската економија се наоѓа во дупка, од која нема да излезе доколку владите не направат радикална промена во нивните политики и начините на кои тие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг синоќа се собраа во центарот на градот на собир што го нарекоа „Ден на благодарноста“, за да им ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кина денеска го повика на разговор американскиот амбасадор во Пекинг, Тери Бренстад, за да му изрази „силен протест“ за одлуката на претседателот Доналд Трамп ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската економија во третото тромесечје пораснала повеќе од прогнозираното без разлика на трговската војна со Кина, а цените се задржаа на умерено ниво, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кина ќе ги заостри казните за оние кои го кршат правото на интелектуална сопственост, бидејќи ова е една од темите кои ги отежнуваат преговорите помеѓу неа и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во петокот дека кинеската војска не интервенирала за да ги сузбие повеќемесечните простести кои прераснаа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 489 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 242 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 140 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 99 | | | веќе видена

„СДСМ и министерот за внатрешни Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие.Вчера министерот за внатрешни Оливер Спасовски изјави дека влегол во ...
сите 70 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глобалната економија се соочува со поголем проблем од евентуална рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: