PayPal ја купува Honey за 4 милијарди долари

Раководството посочува дека планира паралелно да создаде 2.000 нови работни места во областа на електрична мобилност и дигитализација, како што е договорено со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според договорот за поделба на дипломатско-конзуларниот имот на поранешна СФРЈ, Србија од продажбата на објектите во Јапонија, САД, Швајцарија и Германија, ќе ...
| | веќе видена | слични

Производителот на автомобили Ауди, кој е дел од групата „Фолксваген“, се очекува да отпушти илјадници вработени, според Ројтерс. Преку намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 187 | | | веќе видена

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

PayPal ја купува Honey за 4 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: