РКЕ нуди веб платформа за проверка на најдобриот понудувач на струја


Потпишан договорот со турската компанија Гиришим за изградба на фотоволтаична електрана на Осломеј. Ќе произведува 10 мегават часови електрична енергија, а ...
| | веќе видена | слични

Директорот на АД ЕСМ Васко Ковачевски и претседателот на бордот на директори на компанијата-изведувач „Гиришим Електрик“, Мухатин Бехиџ Харманли, денеска во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

АД Електронстпанство на Македонија (ЕСМ) и „Гирисим Електрик” од Турција денеска во Владата потпишаа договор за изградба на фотонапонската електрана „Осломеј“ ...
| | веќе видена | слични

Согласно договорот, фотоволтачината електрана треба да биде изградена за 10 месеци и од следната есен да почне со производство. – Осломеј полека минатите ...
| | веќе видена | слични

Потпишан договор за изградба на фотоволтаична електрана во РЕК Осломеј Скопје, 28 ноември 2019 (МИА) – АД Електронстпанство на Северна Македонија (ЕСМ) и ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на електраната е почеток на иницијативата со која значително ќе се зголеми производството на електрична енергија од обновливи извори, особено од ...
| | веќе видена | слични

Првите коловати електрична енергија од фотоволтаичната централа од 10 мегавати инсталирана на површина на сегашната термоелектрана Осломеј, земјава ќе ги добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 677 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 104 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 216 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ нуди веб платформа за проверка на најдобриот понудувач на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: