Федерер: Не гледам ниту една причина да се пензионирам

3 копии

Роџер Федерер дали интересна изјава поврзана со неговите најголеми ривали Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ.Швајцарецот е сопственик на многу рекорди во тенисот, а ...
| | веќе видена | слични

„Веќе ми го имаат поставено тоа прашање. Чув дека ме споредуваат со Меси, а Надал со Роналдо, ама не знам зашто? Двајцата играчи се неверојатни и се заслужни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од МВР и натаму не откриваат ништо, освен првичните информации за вооружениот напад во хотелот Александар Палас изминатиот викенд. Тројца маскирани лица со ...
сите 135 | | | веќе видена

Седум дена владата на аболицираниот Заев ја замајува јавноста со измислена тема што имаше за цел да ги покрие нивните неуспеси во економијата, во корупцијата, ...
сите 244 | | | веќе видена

 Подносител на оваа иницијатива е екс директорот на БЈБ  Митко Чавков, осуден на 18 години затвор за „крвавиот четврток“. Уставните судии заклучија дека Судот ...
сите 294 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на прес конференција, праша дали премиерот Заев го смета за криминалец судечкиот совет, кој што него го ослободи ...
сите 296 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 111 | | | веќе видена

Голманот на Ливерпул, Бразилецот Алисон Бекер, откако ја доби наградата „Лав Јашин“ за најдобар светски голман, му се заблагодари и на најдобриот фудбалер, ...
сите 195 | | | веќе видена

Што беше, беше. Тоа што на Советот во октомври не беше донесена одлука за почеток на преговори со Северна Македонија и со Албанија беше историска грешка и го ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер: Не гледам ниту една причина да се пензионирам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: