Тракторист загина во атарот на охридското село Ливоишта

2 копии

Во вторникот попладне во СВР Скопје било пријавено дека во еден од тоалетите во црквата „Св.Јован Крстител“ во населба Бутел, бил пронајден И.Д. (22) со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
15 копии
2 копии

Човечки череп, коски и делови од облека биле пронајдени вчера во атарот на Богданци.Според полицијата пронајдената облека соодветствувала со таа што ја носел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 254 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тракторист загина во атарот на охридското село Ливоишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: