САКРАМЕНТО ДАДЕ ДОЗВОЛА: Кокошков ќе биде нов селектор на Србија


Владо Илиевски, кој не успеа да стане претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, но пред некој месец стана претседател на словенечкиот клуб Илирија ...
| | веќе видена | слични

Како основец во својата родна Струмица, учеше за Љубљана како главно место во тогашната Југославија. Веројатно не се ни надеваше, не претпоставуваше дела ...
| | веќе видена | слични

Новиот селектор на Србија, Игор Кокошков во разговор за „ Кош магазин “ најави дека постои можност за прв пат во историјата да повика Американец во ...
| | веќе видена | слични

Новиот селектор на српската кошаркарска репрезентација, Игор Кокошков најави дека можно е да се случи во националниот тим да биде доведен и еден американски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САКРАМЕНТО ДАДЕ ДОЗВОЛА: Кокошков ќе биде нов селектор на Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: