СДСМ: Заклучоците на ММФ потврдуваат дека ја стабилизиравме економијата


Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во интервју за вели дека атмосферата во партијата е „победничка“ и дека одамна немало толкав степен на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Направивме чекори за пример и цел свет зборува за тоа. Конечно го фиксиравме, го зацврстивме идентитетот, никој веќе не го спори македонскиот јазик и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За само 2.5 години се направи многу. Паралелно додека ги решавме најголемите прашања, наталожените проблеми, работевме на сите полиња и рамномерно низ целата ...
| | веќе видена | слични

Партиската трибина во Гостивар од СДСМ ја искористија и за жестоко пораки кон политичките ривали. „Не гледам како нашиот политички опомент очекуава гласови. ...
| | веќе видена | слични

Денес ја бараме вашата континуиран поддршка на концептот што нé води на правиот пат и тоа токму од мултиетничка средна како што е Гостивар, нагласи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новите аудио разговори кои денеска беа објавени на „Јутуб“ на кои се слуша како глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев не се во доказите за ...
сите 683 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 174 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 286 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 232 | | | веќе видена

ОВЕН Бидете подготвени за промени. Денеска ќе одлучите отворено да и пријдете на една помлада личност која го привлекува вашето внимание. Здравјето ви е добро. ...
сите 128 | | | веќе видена

Ќе се даде конкретно ревидирање од надлежното Министерство за правда, заедно со експертите кои работат, на прецизен начин како што тоа Венецијанската комисија ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Заклучоците на ММФ потврдуваат дека ја стабилизиравме економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: