Николовски: Рано е да зборуваме за предизборни коалициии


2 копии

Интензивно ги остваруваме ветувањата од „План за живот“. Ветивме и ја зголемивме минималната плата за цели 5.500 денари, од 9.000 денари на 14.500 денари. Ниту ...
| | веќе видена | слични

Форумот на жени на СДСМ е успешен затоа што сме поддржани од нашите другари социјалдемократи. Затоа има повеќе жени во парламентот, повеќе жени во совети, ...
| | веќе видена | слични

Пензиите од јануари идната година ќе пораснат за 700 денари, заедно со усогласувањето, растот ќе изнесува околу 900 денари, рече потпретседателката на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

За само 2 години успеавме да го постигнеме невозможното, ние сме де факто 30-та членка на НАТО. Членките на aлијансата ги поздравија нашите реформи и порачаа ...
| | веќе видена | слични

За неполни две и пол години покажавме што значи економските реформи да се на прав пат. Уште во првите три месеци ја покачивме минималната плата на 12.000 ...
| | веќе видена | слични

Ветивме дека ќе заштедиме и ќе ја намалиме дупката во ПИОМ. И докажавме дека и покрај реформата што ја спроведуваме пензиите можат да растат и тоа се покажа ...
| | веќе видена | слични

Уште во првите три месеци ја покачивме минималната плата на 12.000 денари за сите дејности, без притоа никој да биде дискриминиран. Со последното усогласување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 118 | | | веќе видена

Американските служби за безбедност отворија истрага за да се утврди причината за хеликоптерската несреќа во која завчера загина кошаркарската легенда Коби ...
сите 297 | | | веќе видена

Очекуваме отворена, суштинска, плодна дебата за ова законско решение кое значајно за правдата и за сите граѓани. Воедно, ова е можност ВМРО-ДПМНЕ и Христијан ...
сите 124 | | | веќе видена

Реакциите за смртта на спортската легенда Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џана, не стивнуваат. Светот како да не сака да се помири со горчливата ...
сите 150 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција рече дека се собрани сите информации за случајот ...
сите 132 | | | веќе видена

Трагично починатиот поранешен НБА-кошаркар Коби Брајант и Пауло Коељо работеле на заедничка книга за деца, но бразилскиот писател ги избриша нацрт книшките по ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Рано е да зборуваме за предизборни коалициии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: