Заев на трибина во Гостивар: Нема да дозволиме поделби и 12 април заедно ќе продолжиме по прав пат


Денес ја бараме вашата континуиран поддршка на концептот што нé води на правиот пат и тоа токму од мултиетничка средна како што е Гостивар, нагласи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска учествуваше на стручна средба на тема „Улогата на медицинската сестра во процесот на трансплантација на бубрег“, ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на годинава успешно се изведени четири кадаверични трансплантации, а во континуитет се вршат и трансплантации на бубрези од жив донор. Исто така, ...
| | веќе видена | слични

„Трансплантацијата на органи е исклучително благороден чин, со кој се дава шанса за живот на пациентите и оттука особено признание им одддаваме на ...
| | веќе видена | слични

Филипче ќе преговара со Дамјан Манчевски дали може административците од здравствениот сектор да бидат одделени од јавната администрација. По вчерашните ...
| | веќе видена | слични

Тоа е тој грч на лицата, на лекари кои се донесени да го слушаат Зоран Заев, како се претставува за Дедо Мраз и дели нешто кое што не е точно односно патолошки ...
| | веќе видена | слични

Вратете ни го достоинството - Администрацијата и помошниот технички персонал од здравствените установи денеска на протест. Револтирани се што тие нема да ...
| | веќе видена | слични

Медицинската администрација и техничкиот пероснал бараат покачување на платите, откако тие беа изоставени во последениот бран на покачувања за здравствените ...
| | веќе видена | слични

Со зголемувањето на платите само на докторите и на медицинскиот персонал направена е неправда спрема административните службеници и помошно техничкиот персонал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 124 | | | веќе видена

Јавноста очекува жестоки натегања, дебата и расправии околу предлог законот за Јавно обвинителство. Дали партиите ќе успеат да го најдат вистинското решение за ...
сите 372 | | | веќе видена

Датумот 26 јануари 2020 година ќе остане во сеќавање на многу љубители на кошарката, затоа што тоа е денот кога светот го загуби еден од најдобрите на сите ...
сите 232 | | | веќе видена

72-годишниот бразилски писател Пауло Коељо и прерано трагично загинатата кошаркарска и НБА легенда Коби Брајант пишувале заедничка книга за деца, проект за кој ...
сите 153 | | | веќе видена

Поранешната голема НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди, воедно и голем пријател на Коби Брајант кој во неделата почина во хеликоптерска несреќа, се присетил на својот ...
сите 198 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 210 | | | веќе видена

Ова денеска го објави дополнителната заменичка-министерка Славјанка Петровска на својот Фејсбук профил. Истрагата на Бирото за јавна безбедност за групата ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на трибина во Гостивар: Нема да дозволиме поделби и 12 април заедно ќе продолжиме по прав пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: