Џафери: Мирот е суштинска вредност, универзално и неопходно право на целото човештво

3 копии

Мирот е суштинска вредност, универзално и неопходно право на целото човештво, без разлика на верска, етничка, расна, полова, културна, социјална, економска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Пред зградата на Општина Чаир денеска беше откриена бистата на поранешниот американски претседател Вудро Вилсон, по повод 100-годишнината од Парискиот мировен ...
| | веќе видена | слични

Во дворот на Општина Чаир беше поставена биста од американскиот претседател Вудро Вилсон. Бистата е поставена во чест на 100-годишнината од потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По повод 100 годишнината на Версајскиот договор, со што беше означен крај на Првата Светска Војна, Општина Чаир денеска организира Свечена академија во чест на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Албанија Илир Мета во со Стејт департментот на САД денеска организираше во Тирана меѓународната конференција „Религија како инструмент за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во ...
сите 207 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Мирот е суштинска вредност, универзално и неопходно право на целото човештво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: