Уште месец и половина за бесплатно микрочипирање на милениците

3 копии
3 копии

Несовесен сопственик кој го напуштил своето куче заработи казна од 500 евра во денарска противвредност. Тој ја напуштил кучката заедно со уште три кучиња кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство апелира во услови на максимално подигнати безбедносни мерки за заштита од појава и ширење на вирусот на болеста африканска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство апелира колењето свињи во селските домаќинства, кое е актуелно во овој период, да се врши крајно внимателно, со преземање ...
| | веќе видена | слични

Инспекторатите за земјоделство и за животна средина биле најригорозни во досегашната евиденција на Инспекцискиот совет оваа година кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски личности. ...
сите 404 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен ...
сите 227 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 101 | | | веќе видена

Москва денес воведе интернет-услуга за резервација на термин за вакцинирање против Ковид-19, два дена откако претседателот Владимир Путин повика на вакцинација ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште месец и половина за бесплатно микрочипирање на милениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: