Од утре нова цена на горивата

4 копии
6 копии

Цените на бензините од полноќ се зголемуваат за половина денар, а на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за еден денар, одлучи денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените на горивата, цените на еуросупер-95 и еуросупер-98 се зголемуваат за половина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 218 | | | веќе видена

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 178 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 68 | | | веќе видена

Битолчанката Б.А.(33) е тешко повредена откако била удрена од автомобил. Несреќата се случила вчера утрото на крстосница помеѓу бул..„1 Мај“ и ул.„Стив Наумов“ ...
сите 151 | | | веќе видена

„СДСМ и Зоран Заев се пречка за остварување на правдата во Република Македонија. Аболираниот Зоран Заев подготвува терен за своја идна амнестија од ...
сите 183 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама на претпладневната вонредна седница на Владата рече дека заминува за Лондон за да присуствува на Самитот на Северноатлантската ...
сите 786 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре нова цена на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: