СЛАВЕСКИ: За поткуп на гласачите, Заев ги жртвува развојот и иднината на Македонија


Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Со буџетот за 2020 година ќе инвестираме во подобро здравство, подобро образование, подобра социјална грижа и воопшто подобри услови за живот на сите граѓани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За 28% повеќе се предвидени средства за инвестиции во образованието во Предлог-буџетот за 2020 година, споредбено со завршната сметка од 2016 година, рече ...
| | веќе видена | слични

Со расправа во матичната собраниска комисија, предлог буџетот за 2020 година и официјално влезе во собраниска процедура. За наредната година е предвидено ...
| | веќе видена | слични

Тоа го истакна ресорната министерка Нина Ангеловска денеска пред матичната собраниска Комисија која ја почна расправата за буџетската каса на државата за 2020. ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата жестоко го нападна предлог буџетот во Собранието, на првиот ден од расправата за овој најзначаен ден на матичната собраниска Комисија за ...
| | веќе видена | слични

Со предлог буџетот за идната година сакаме да ги задржиме граѓаните во земјава, е една од поентите на министерката Нина Ангеловска, со која таа денеска излезе ...
| | веќе видена | слични

Предлог – буџетот за наредната година е во ресорната собраниска комисија. Од денеска почнува расправата за рекордните 3,9 милијарди евра, кои владата најмногу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 206 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 266 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 296 | | | веќе видена

Поранешниот дефанзивец на Јувентус и Наполи, Чиро Ферара, изјави дека Марадона бил антихерој кој платил за своите грешки. Ферара беше соиграч на Марадона во ...
сите 274 | | | веќе видена

СДСМ јавно го повикува Мицкоски овие два дена, во име на националните и државните интереси, да одговори: Со кои структури во Бугарија интензивно соработува во ...
сите 248 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 300 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 151 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 816 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 405 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛАВЕСКИ: За поткуп на гласачите, Заев ги жртвува развојот и иднината на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: