Заев во Велес: Вложуваме во живот и плати, а не во мртви споменици


Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во интервју за вели дека атмосферата во партијата е „победничка“ и дека одамна немало толкав степен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Почитувани пензионери, Вие се имате вградено во нашата држава, имате работено за неа, сте ја развивале, на ваши плеќи сте носеле цели генерации и периоди, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факт е дека стануваме 30 земја членка на НАТО, што е најголемото достигнување досега на земјата, да бидеме еднакви, рамноправни со најмоќните земји во светот, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров на денешната граѓанска трибина во Гостивар посочи дека факт е дека партијата направи се за влез во ЕУ, но и дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уставниот суд да постапува согласно одлуката на Законодавно-правната комисија – власта со порака до Уставните судии – од најголемата опозициска партија пак - ...
сите 641 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 497 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 94 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 141 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 202 | | | веќе видена

ОВЕН Денес држете се до вистината и нема да направите грешки. Останете смирени и отворени за нови идеи. Вашата продуктивност конечно ќе се исплати. Хармонијата ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев во Велес: Вложуваме во живот и плати, а не во мртви споменици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: