За Ердоган неприфатливи се изјавите на Макрон за НАТО, Трамп разочаран


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердогаn ги оцениl во средата како „неприфалтиви“ изјавите за НАТО од неговиот француски колега по должнот Емануел Макрон кој ...
| | веќе видена | слични

Според американските медиуми тој рече дека воведувањето американски санкции против Турција поради набавката на рускиот ракетен систем ,  е сè уште можно. „Тие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скоро 200 луѓе, кои избегале на запад кон Сирија во област под турска контрола, „се вратиле во своите домови, доброволно и безбедно“, се наведува во изјавата ...
| | веќе видена | слични

Турција објави дека повеќе стотици раселени Сиријци првпат се вратиле во „безбедната зона“, во подрачјето на североистокот на Сирија од кое Анкара ја протера ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 334 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 161 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Ердоган неприфатливи се изјавите на Макрон за НАТО, Трамп разочаран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: