Alibaba оствари промет од неверојатни 38 милијарди долари само за еден ден!

На кинескиот гигант „Alibaba“ му беа потребни само една минута и осум секунди за да достигне една милијарда долари продажба на стоки за време на кинескиот ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот промет за време на 24-часовното тргување на „Денот на самци“ на кинескиот гигант, Алибаба изнесува вкупно 38,4 милијарди долари. Тоа е повќе од ...
| | веќе видена | слични

Кинеските потрошувачи вчера потрошија милијарди долари само во пррвите часови од Денот на самците, најголемиот шопинг настан во светот, на чие отворање настапи ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Подоцна таа ми кажа дека бил навреден од сумата од 40.000-50.000 евра, била мала и потценувачка. Подоцна тој бараше нова средба. Дојде со препишан бизнис ...
сите 522 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 324 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 87 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 329 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Alibaba оствари промет од неверојатни 38 милијарди долари само за еден ден!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: