Култот кон ликот на Ким Јонг-ун се негува меѓу диктатурата и религијата


Автор: Даг Бендоу Нешенел интерест Северна Кореја несомнено е посебна. Ако ништо друго, барем нејзините докажани постигнувања се еднакви на лажните руски ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави и Јужна Кореја ги одложија заедничките воени вежби, истакнувајќи дека со тој чекор сакаат да му да импулс на дијалогот со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Кореја нема да му понуди на американскиот претседател Доналд Трамп ништо доколку не добие нешто за возврат, се наведува во официјалното соопштение на ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејските власти денес соопштија дека нивниот лидер Ким Јонг Ун ја надгледувал падобранската вежба на воените снајперисти и ветил изградба на ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја денес соопшти дека нејзиниот лидер Ким Џонг Ун надгледувал падобранска вежба на воени снајперисти и ветил изградба на непобедлива војска. Ким ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Северна Кореја го нарекла поранешниот американски потпретседател Џо Бајден "бесно куче", кое треба со "стап да се претепа до смрт". Со тоа, оценува AP, е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Севернокорејската агенција КЦНА упати лични навреди на сметка на поранешниот потпретседател на САД, Џозеф Бајден. КЦНА го нарече Бајден „бесно куче“ кое треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 652 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 197 | | | веќе видена

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од ...
сите 216 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 199 | | | веќе видена

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
сите 361 | | | веќе видена

Владата врз основа на сите анализи развива стратегии и сценарија што значат и краткорочно и долгорочно планирање. Краткорочни се оние што ги носиме и се, пред ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Култот кон ликот на Ким Јонг-ун се негува меѓу диктатурата и религијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: