Кнауф во Македонија – 25 години регионален лидер во производство на материјали и системи за градба


Ако во 1994 година почна со работа со само двајца вработени, денес, по 25 години, Кнауф Македонија е лидер во производство и продажба на материјали и системи ...
| | веќе видена | слични

Ова е гостински текст од агенцијата за маркетинг и адвертајзинг squareONE , кој е дел од IT.mk серијалот тeкстови на тема маркетинг и дигитални медиуми. Дали ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За 17 години колку што постојат,подготвиле и послужиле над 15 милиони оброци – секојдневно од нивните кујни излегуваат оброци за 9.000 вработени во пет големи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Апликацијата HalkEco на Халкбанк со која се стимулира пешачењето, трчањето, возењето велосипед или тротинет и која веќе има над 3.000 корисници кои обезбедија ...
| | веќе видена | слични

Денеска разговараме со Антонио Илкоски, член на Дирекцијата за управување со депозити која е дел од Секторот за Маркетинг во Халк Банка. Како Антонио се најде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кнауф во Македонија – 25 години регионален лидер во производство на материјали и системи за градба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: